Ara

"Puduhepa ve Kiz Kardeşleri" - Haftalık Duyurularımız - 12/17

En son güncellendiği tarih: 18 Ara 2020

Değerli Atatürk Okulu Ailemiz,

Yılın ilk kar yağışı ile ile bembeyaz tertemiz bir örtüye bürünen güzel bir New York sabahından hepinize günaydınlar,

Umarım, aşırı soğuklardan fazla etkilenmeden sağlık ve huzurlu sıkıntısız bir hafta geçiriyorsunuzdur.

Bugün 17 Aralık 2020, Mevlâna'yı Anma Günü,Evrensel öğretileriyle tüm dünyada tanınan ve örnek alınan, her dilden, her dinden, her renkten insanı kucaklayan Anadolu’nun en önemli manevi mimarlarından, sevginin, barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün temsili haline gelen Mevlâna Celâleddin Rûmî; 13. yüzyılda insanlığa yaptığı çağrıyla, sevgi, barış, hoşgörü ve kardeşliğin hakim olduğu bir hayat felsefesini insanlara aktarmada önemli bir rol oynamış, "Ne olursan ol yine gel" söylemi ile de bunu en iyi şekilde aktarmıştır.. Mevlana ölüm gününü “Yaratana Kavuşma” (Düğün Günü-Gecesi) saymıştır.


17 Aralık 1273 tarihinde aramizdan ayrilan ve yüzyıllar öncesinden günümüzü aydınlatan, sabrın,sevginin, hoşgörünün sembolü olan Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’yi Vuslatının 747. yılında sevgi ve saygiyla aniyoruz.

Küresel olarak çok zor günler geçirdiğimiz toplumsal dayanışma ve yardıma her zamandan çok ihtiyacımızın olduğu bu günlerde Amerika Türk Kadınlar Birliği'mizin Türkiye'de kızların eğitimine yardım amaçlı "Puduhepa ve Kız Kardesleri "sosyal sorumluluk projesine destek olmaya başladığını büyük bir mutluluk, takdir ve heyecanla sizlerle paylaşmak istedim.

Amerika Türk Kadınlar Birliği www.atkb.org/projeler web sayfasında, Puduhepa ve Kız Kardeşleri bebekleri hakkında daha detayli bilgilere ulaşabilir ve bebekleri satın alarak projeye destek olabilirsiniz. Satılan bebeklerin tüm geliri TOÇEV aracılığı ile kızların eğitimine destek olmak üzere aktarılacaktır.


Ayrıca bu projenin çocuk kitaplarını yazan ve resimleyen Sayın Demet Kılıç ve projenin baş mimarı Sayın Renan Tan Tavukçuoğlu bu hafta Atatürk Okulu Zoom platformunda bizlerle beraber olacaklar. Türkiye'den programa katılarak öğrencilerimizi bundan 3000 yıl öncesinde bir tarihi yolculuğa çıkararak Hitit barış kraliçesi Puduhepa ile tanıştıracaklardır. Bu vesileyle Sevgili Renan Hanım ve Sevgili Demet Hanim'a en içten teşekkürlerimi iletiyorum.

Puduhepa ve Kiz Kardesleri
.JPG
Download JPG • 205KB

Aşağıda grupların toplantı saatlerini bilgilerinize sunuyor, tüm çocuklarımızın büyük dikkat ve merakla değerli konuklarımızı ekranlardan izleyerek güzel bir deneyim kazanacaklarını düşünüyorum.

Bu arada Müzik Öğretmenimiz Sayın Onur Erol tüm öğrencilerimizle ilişikte MP3 müzik dosyası, sözleri ve notasını gönderdiğim "Atatürk Okulu Marşı" üzerinde çalışıyorlar. Öğrencilerimizin bu marşı dinlemeleri ve derste öğrendikleri hareketleri tekrarlamaları konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.
Ataturk Okulu Marsi (1)
.mp3
Download MP3 • 2.13MB
IMG-20201014-WA0005
.jpg
Download JPG • 104KB

Atatürk Okulu'muza gösterdiğiniz yakın ilgi, destek, güven ve tercih ettiğiniz için teşekkür eder, soru, öneri, düşünce ve yorumlarınızı 7/24 benimle paylaşabilirsiniz, lütfen bizleri aramaktan çekinmeyiniz. Ayrıca Atatürk Okulu'muzla ilgili tüm bilgileri buradan, www.ataturkschool.com web sitemizden de takip edebilirsiniz.


Yeni yıla sayılı günler kala, 2021 yılının tüm insanlığa ve güzel Türkiye'mize önce sağlık sonra, barış, huzur, hoşgörü,sevgi ve daha da üstün başarı ve mutlulukları da beraberinde getirmesini diliyor, hepinizi sevgi ile kucaklıyorum.


Cumartesi günü ekranlardan görüşmek üzere, En derin saygı ve pek çok sevgi ve selamlarımla,

Tülay Taşkent Atatürk Okulu Müdiresi 917-353-8954

20 görüntüleme0 yorum
50 Yil- Ataturk Okulu LOGO.png

Amerika Türk Kadınlar Birliği Atatürk Okulu New York

Public School 6 45 E 81st Street New York, NY 10028

Not: Okulumuz pandemi sürecinde sanal ortamında devam etmektedir.

  • Facebook Page
  • Instagram