Ara

İkinci Dönemimiz Başlıyor, KAYIT, Öğrenci Merkezi -1/7

Değerli Atatürk Okulu Ailemiz,

Günaydınlar,

Umarım, sağlık ve huzurlu bir hafta geçiriyorsunuzdur. Bugün 7 Ocak , 2021, yılın ilk e- posta iletisini sizlerle heyecanla paylaşırken, yeni umutlar yeşerterek girdiğimiz 2021 yılında herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle, sağlıklı, huzurlu, mutlu ve çok başarılı bir yıl temennisiyle, hepinizi buradan özlem ve sevgi ile kucaklıyorum.

Ulu Önder Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.” sözünü aklımızdan çıkarmayarak, içinde bulunduğumuz bu zorlu süreci her zaman olduğu gibi dayanışma ,birlik ve beraberlik ile atlatacağımıza ve özlediğimiz sağlıklı günlere bir an önce kavuşacağımıza yürekten inanıyorum.

Zor koşullara rağmen elimizden gelenin en iyisini ortaya koymaya çalışarak geçirdiğimiz bu dönemde, Atatürk Okulu ailesi olarak bu yeni yıla dair en büyük temennimiz yeniden sağlıklı günlere ve öğrencilerimize kavuşmak olacaktır. Yeni yılda yeni hedefler başarılar yeni projeler üzerine çalışmak, akademik performansımızı daha da arttırmak, ATKB ve Atatürk Okulu eğitim kurulu olarak üzerimize düşen sorumlulukları layıkıyla yerine getirmek ve okulumuzun 50. kuruluş yılında başarılarımızı daha da üst seviyelere çıkarmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. 50 yılın deneyimi ve güçlü ekibimizle, morallerimizi yüksek tutarak, geleceğe emin adımlarla yürüyoruz. New York ve çevre eyaletlerden ve dünyanın uzak mesafelerinden her Cumartesi günü büyük bir merak, istek ve heyecanla uzaktan eğitime katılan yüreği Atatürk sevgisi ile dolu, sevgili öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Onlarla yeni yılda eğitim yolculuğumuzda dijital ortamda birlikte yürümek , birbirinden saygılı özgüvenli, hayata gülümseyen gözlerle bakan,sevgi dolu yüzlerle her hafta ekranlarda buluşmak bizlere heyecan ve mutluluk veriyor gelecek adına umut, inanç ve güç veriyor.


3 Ekim 2020 tarihinde başladığımız digital Türkçe eğitim yolculuğumuzun 14 üncü haftasını bir çırpıda tamamladık, 9 Ocak 2021 Cumartesi günü ikinci döneme gururla başlayacağız, hepimize hayırlı uğurlu ve bol verimli bir akademik ders yılı diliyorum. Yeni dönem ile ilgili ödeme bilgileri web sitemizde güncellenmiş olup 19 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek ikinci dönem için ödemelerinizi www.ataturkschool.com veya ataturkokulu.com sayfasından kayıt bilgisini seçerek kayıt için bilgi tuşunu tıklayıp oradan yapabilirsiniz. Atatürk Okulu'muza gösterdiğiniz yakın ilgi, destek ,güven ve tercih ettiğiniz için teşekkür eder, soru, öneri, düşünce ve yorumlarınızı 7/24 benimle paylaşabilirsiniz, lütfen bizleri aramaktan çekinmeyiniz.


Okulumuzla ilgili tüm bilgiler için web sitemize üye olup, pek çok yeniliklerle yeni yılda güncellenmiş olan, öğrenci merkezini ziyaret edip, sınıf sayfalarını, e-kitapları, eğitici oyun ve videolari takip edebilirsiniz.

Bu arada Müzik Öğretmenimiz Sayın Onur Erol tüm öğrencilerimizle ilişikte MP3 müzik dosyası, sözleri ve notasını gönderdiğim "Atatürk Okulu Marşı" üzerinde çalışıyorlar. Öğrencilerimizin bu marşı dinlemeleri ve derste öğrendikleri hareketleri tekrarlamaları konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ataturk Okulu Marsi
.jpg
Download JPG • 104KB
Ataturk Okulu Marsi (1)
.mp3
Download MP3 • 2.13MB

9 Ocak 2021 Cumartesi günü ekranlardan görüşmek üzere,

En derin saygı ve pek çok sevgi ve selamlarımla, Sağlıcakla kalın. Tülay Taşkent Atatürk Okulu Müdiresi 917-353-8954

48 görüntüleme0 yorum
50 Yil- Ataturk Okulu LOGO.png

Amerika Türk Kadınlar Birliği Atatürk Okulu New York

Public School 6 45 E 81st Street New York, NY 10028

Not: Okulumuz pandemi sürecinde sanal ortamında devam etmektedir.

  • Facebook Page
  • Instagram