Ara

Haftalık Duyurularımız - 12/10

En son güncellendiği tarih: 13 Ara 2020

Değerli Atatürk Okulu Ailemiz,

Günaydınlar,


Dilerim sağlık ve huzur dolu sıkıntısız bir hafta geçiriyorsunuzdur.

Bugün 10 Aralık 2020, Dünya İnsan Hakları Günü, Birleşmiş Milletler tarafından 10 Aralık 1948’de kabul edilen insan hakları evrensel bildirgesi ile her yıl 10 Aralık tarihi “Dünya İnsan Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır. Birbirimize sevgiyle yaklaşıp, "sevgi ve eğitim her engeli aşar”, "farklılıklarımız zenginliğimizdir" düşünceleriyle hareket edip, el ele, yürek yüreğe, saygı, sevgi ve dayanışma içinde güvenli ve aydınlık bir gelecek dileklerimle hepinizin öncelikle Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Zaman su misali akıp gidiyor, bir çırpıda yılın 12. ayına ulaştık 3 Ekim 2020 Cumartesi günü başladığımız Türkçe eğitim yolculuğumuzun10. haftasını başarı ile tamamladık. 50 yılın birikim ve deneyimi ve gücüyle, morallerimizi yüksek tutarak geleceğe emin adımlarla yürüyoruz. New York ve çevre eyaletlerinden ve dünyanın uzak mesafelerinden büyük bir istek ve heyecanla uzaktan eğitime katılan, geleceğimizin parlayan yıldızları kocaman yürekli öğrencilerimizle dijital ortamda birlikte yürümek, her hafta Cumartesi günleri ışıldayan, meraklı, öğrenmeye hazır gözlerle, gülümseyen pozitif enerji dolu mutlu yüzlerle ekranlarda buluşmak bizlere gelecek adına umut, inanç ve güç veriyor. Atatürk Okulu Ailesi olarak tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, onların Türkçe uzaktan eğitim yolculuğu süreçlerinin bir parçası ve kılavuzu olabilmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz. Küresel olarak zor günler geçirdiğimiz bu günlerde biraz daha sabır, dayanışma, karşılıklı sevgi, saygı, birlik ve beraberlik içinde kuralları önemseyerek, akla ve bilime güvenerek,hep birlikte başaracağız düşüncesiyle, en kısa zamanda özlemle beklediğimiz eski sağlıklı günlerimize kavuşacağımıza inanıyorum.

Ayrıca, Yahudi aleminin bugün kutlamaya başladığı Hanukkah (Hanuka) Bayramını ve Hristiyan aleminin 24 Aralık akşamı kutlamaya hazırladıkları Hz. İsa'nın doğum günü olan Noel Bayramını şimdiden en içten dileklerimle kutlar, sağlık mutluluk ve esenlik dolu günler temenni ediyorum. Yeni yıla sayılı günler kala, 2021 yılının tüm insanlığa ve güzel Türkiye'mize önce sağlık, barış, huzur, hoşgörü, sevgi ve daha da üstün başarı ve mutlulukları da beraberinde getirmesini diliyor, hepinizi sevgi ile kucaklıyorum.Cumartesi günü ekranlardan görüşmek üzere, En derin saygı, pek çok sevgi ve selamlarımla Tülay Taşkent Atatürk Okulu Müdiresi 917-353-8954


15 görüntüleme0 yorum
50 Yil- Ataturk Okulu LOGO.png

Amerika Türk Kadınlar Birliği Atatürk Okulu New York

Public School 6 45 E 81st Street New York, NY 10028

Not: Okulumuz pandemi sürecinde sanal ortamında devam etmektedir.

  • Facebook Page
  • Instagram