Ara

Haftalık Duyurularımız - 10/22

En son güncellendiği tarih: Eki 24

Değerli Atatürk Okulu Ailemiz,


Yağmur ve bereketli bir Sonbahar sabahından Günaydınlar, Dilerim sağlık ve huzur dolu güzel bir hafta geçiriyorsunuzdur.

Sizlerin yardım, destek ve işbirliğiyle karşılıklı güven ve dayanışma  içinde uzaktan Türkçe eğitimi yolculuğumuzun  üçüncü haftasını tamamladık.

Önümüzdeki Günlerdeki Etkinliklerimiz

31 Ekim Cumartesi günü saat 1:15pm ile 2:15 pm arasında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 97. yıldönümünü kırmızı beyaz renk kıyafetlerimiz ve ay yıldızlı bayraklarımızla tek yürek olarak coşkuyla  gururla  ekranlardan    kutlamaya hazırlanıyoruz.❤🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

14 Kasım Cumartesi günü Saat 1:15pm ile 2:15pm arasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 82.yıldönümünde Ata'mızı saygı minnet şükran ve büyük özlemle anacağız.


Atatürk Okulu Ailemiz bu iki çevrimiçi etkinliğe davetli olup sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız. Bu arada Zoom ortamında sanal sınıf  odalarına daha hızlı geçiş sağlamak için sizlerden aşağıdaki teknik konularda yardımlarınızı önemle rica ediyorum.

1) Tüm öğrencilerimizin toplantıya kullanıcı adı olarak: İsim soyad ve sınıfları ile katılmaları gereklidir.
2) Ses yankısı ve arka planda oluşan gürültüleri azaltmak için özellikle  kardeşi olan öğrencilerimizin kulaklıkla derslere katılmalarını rica ediyoruz.
3) Ana genel toplantı salonundan sanal sınıflara geçişlerde gelen davete,  öğrencilerimizin join (katıl) tuşunu tıklayarak onaylamaları gerekmektedir.
4) Öğrencilerin sanal sınıf ve müzik sınıfına giriş ve çıkış atanmaları otomatik olarak yapılmakta olup öğrencilerimizin bu sırada herhangi bir düğmeyi tıklamalarına gerek yoktur. Toplantıdan ayrılma (leave meeting) tuşuna tıklanması durumunda oturumdan çıkılmakta ve yeniden toplantıya bağlanmaları gerekmektedir . Ders bitişinde leave meeting düğmesini tıklamaları dışında bu düğmeye kesinlikle dokunmamalarını önemle rica ediyorum.
5) Kameraların ders süresince açık tutulup, bol ışıklı, aydınlık ve sessiz bir ortamda  öğrencilerimizin derslere katılmaları gerektiğini tekrar hatırlatmak isterim.

Zoom Toplanti Bilgileri Topic: Atatürk Okulu: 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı - Ana Salon ve Tüm Sınıflarımız Time: Oct 24 2020 11:00 AM Eastern Time (US and Canada) Join Zoom Meeting https://zoom.us/j/91988944132?pwd=ZXBINUdvU0NiajU0b1JuRkpWck96UT09 Meeting ID: 919 8894 4132 Passcode: Ataturk


Aşağıda yemek saat ve müzik dersi çizelgemizi tekrar  bilgilerinize sunuyorum.

Atatürk Okulumuzla ilgili tüm bilgileri  ataturkschool.com websitemizden takip edebilirsiniz. Ayrıca henüz kayıt yapma fırsatı olmayan, Atatürk Okulu öğrenci adaylarımızın en kısa zamanda web  sitemizden kayıt için bilgi tuşunu tıklayıp kayıt işlemlerini tamamlamanız gerektiğini önemle hatırlatmak isterim.

Paypal hesabı olmayan ebeveynler ödemelerini PO BOX adresimize TWLA (Turkish Women's League Of America) adına çek gönderip ayrıca aşağıdaki bilgileri  e-posta ile yandaki adrese (twla@atkb.org) yollamaları gerekmektedir.


Adres:

Turkish Women's League of America PO Box 90306 Staten Island, NY 10309

Student's Full Name: Date of Birth: mm/dd/yyyy Parent/ Guardian: Email address: Phone Number: Address: Parent/Guardian(2nd) Email address: Phone Number: Addres: Medical Conditions: Please check if your child(children) has medical conditions. Terms & Conditions: This registration is virtual only. The duration of this registration is Oct 3, 2020 - Jan 2, 2021.

Social Media Waiver I hereby give consent to ATKB/TWLA and New York Ataturk School to photograph, videotape and use of images and/or sound recordings of my child(children) in www.atkb.org and NY Ataturk Schools' websites and social media accounts (Facebook, Instagram, Twitter, YouTube).


Uzaktan eğitim ile ilgili soru, öneri, düşünce ve yorumlarınızı öncelikle benimle paylaşmanızı önemle rica ediyor, bu konuda her türlü yardıma 7/24 hazır olduğumu belirtmek isterim. Cumartesi günü ekrandan görüşmek üzere, En derin saygı ve pek çok sevgilerimi gönderiyor, sağlıklı günler diliyorum.

Tülay Taşkent Atatürk Okulu Müdiresi 917-353-8954


23 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
  • Facebook Page
  • Instagram

Public School 6 45 E 81st Street New York, NY 10028

Not: Okulumuz pandemi sürecinde sanal ortamında devam etmektedir.