Ara

Haftalık Duyurularımız - 10/14

Değerli Atatürk Okulu Ailemiz,

Merhabalar, Dilerim Sonbaharın kendini iyice hissettirdiği  bu günlerde sağlık ve huzur dolu güzel bir hafta geçiriyorsunuzdur. Sizlerin yardım destek ve işbirliği ve karşılıklı güven ve dayanışma içinde her hafta artan öğrenci sayımız ve gittikçe büyüyen Atatürk Okulu ailemiz ile birlikte bir çırpıda ATKB Atatürk Okulu uzaktan eğitim yolculuğumuzun 2.haftasını başarı ile  tamamladık.

"Çocuklar geleceğimizin güvencesi,yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir." Mustafa Kemal Atatürk  

Atatürk Okulu Eğitim kurulu olarak ortak hedefimiz, Ata'mızın yukarıdaki sözlerinin ışık ve bilinciyle tüm öğrencilerimizin derslere zevkle katılıp ilgi ve sevgiyle güzel Türkçe'mizi öğrenebilecekleri bir sanal ortamda  teknolojinin en yeni olanaklarını onlara sunabilmektir. Geçen hafta ilk kez uygulamaya başladığımız her sınıf için açtığımız sanal odalara daha hızlı otomatik geçiş sağlamak için sizlerden aşağıdaki konularda yardımlarınızı önemle  rica ediyorum.

1) Tüm öğrencilerimizin toplantıya kullanıcı adı olarak isim soyad ve  sınıfları ile katılması gereklidir. Örneğin: Ali Çalışkan -1. Sınıf. veya Ayşe Mutlu - Ana Sınıf 5 veya

Ana Sınıf 6. vs. şeklinde  Böylelikle tüm öğrencilerimizin genel toplantı salonundan sınıflara yönlendirilmesi  daha hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

2) Ses yankısı  ve arka planda oluşan gürültüleri  azaltmak için özellikle  kardeş olan öğrencilerimizin kulaklıkla derslere katılmalarını rica ediyoruz.

3) Ana genel toplantı salonundan sanal sınıflara  geçişlerde aşağıda belirtilen şekilde  gelen davete,  öğrencilerimizin  join (katılmak)  tuşunu tıklayarak onaylamaları gerekmektedir.4)Ders sırasında öğrencilerimizin kameralarını  açık tutmalarını,ve mümkünse sabit ve sakin  bir ortamda  tek başına derse zamanında ve ders malzemeleri ile hazırlıklı olarak katılmalarını, 5) Toplantı sırasında bağlantıda  sorun olursa öğrencilerimizin aşağıdaki linkten tekrar Zoom oturumuna bağlanması gerekli olup, oradan kendi sınıflarına yönlendirilecektir.

Zoom Toplanti Bilgileri

Topic: Atatürk Okulu: 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı - Ana Salon ve Tüm Sınıflarımız Time: Oct 17, 2020 11:00 AM - Eastern Time (US & Canada)

Join Zoom Meeting https://zoom.us/j/91988944132?pwd=ZXBINUdvU0NiajU0b1JuRkpWck96UT09 Meeting ID: 919 8894 4132 Passcode: Ataturk

Aşağıda tüm sınıfların müzik ve yemek saat çizelgesini ve her hafta derslere girerken okuduğumuz "ANDIMIZ" in sözlerini  tüm öğrencililerimizi paylaşmanız için bilgilerinize sunuyorum.

Okulla ilgili tüm bilgileri buradan, websitemizden takip edebilirsiniz. Ayrıca henüz kayıt yapma fırsatı olmayan, Atatürk Okulu öğrenci adaylarımızın en kısa zamanda web sitemizden kayıt için bilgi tuşunu tıklayıp kayıt işlemlerini tamamlamanızı önemle hatırlatmak isterim.


Cumartesi günü ekrandan görüşmek dileğiyle,

En derin saygı ve pek çok sevgilerimle,


Tülay Taşkent

Atatürk Okulu Müdiresi

917-353-8954

17 görüntüleme0 yorum
50 Yil- Ataturk Okulu LOGO.png

Amerika Türk Kadınlar Birliği Atatürk Okulu New York

Public School 6 45 E 81st Street New York, NY 10028

Not: Okulumuz pandemi sürecinde sanal ortamında devam etmektedir.

  • Facebook Page
  • Instagram