Ara

ATKB Atatürk Okulu'muza Hoşgeldiniz! 2020-2021 Eğitim Yılı Açılış Bilgileri

Değerli Atatürk Okulu Ailemiz ve Aramıza Yeni Katılacak Değerli Ebeveynler;

Merhabalar, 


Umarım tüm sevdiklerinizle birlikte sağlık ve huzur dolu güzel bir hafta geçiriyorsunuzdur.  

Öncelikle hepinize ilginiz ve Atatürk Okulu'muzu tercih ettiğiniz için çok  teşekkür ederiz. Atatürk Okulu ailemize yeni katılan, değerli velilerimize ve öğrencilerimize  aramıza hoş geldiniz diyor, sizlerle birlikte öğrencilerimizin başarılarını ortak amaç edinerek çok verimli ve başarılı bir akademik  yılı birlikte geçireceğimize gönülden inanıyorum. 


1971 yılında kurulan, 49 yıldır New York'ta Türkçe eğitiminde ilk ve öncü kuruluş olarak gerçek bir başarı öyküsüne sahip Atatürk Okulu'muz, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılında içinde bulunduğumuz farklı şartlarda, uzaktan eğitimle  yeni eğitim ve öğretim yılına 3 Ekim Cumartesi günü törenle başlayacaktır. 

Eğitim kurulu olarak uzaktan eğitim ile ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamladık, büyük bir heyecanla öğrencilerimizle Zoom ortamında ekranlardan da olsa yeniden kavuşmak ve yeni öğrencilerimizle de  tanışmak için sabırsızlanıyoruz. Eğitim kurulu olarak ortak hedefimiz öncelikle  öğrencilerimize güzel Türkçemizi sevdirip sonrasinda Türkçe düşünmeyi, okuma ve yazmayı, Mustafa Kemal Atatürk'ü, güzel Türkiye'mizi, tarihimizi, kültürümüzü, milli ve manevi değerlerimizi öğretip, İstiklal marşımızı, en güzel çocuk şarkı ve marşlarımızı keyifle dinleyip  severek öğrenecekleri bir sonraki dersi sabırsızlıkla bekleyecekleri, interaktif bir eğitim platformunda derslere isteyerek  zevkle katılmalarını sağlamaktır. Bu arada değerli Müzik öğretmenimiz Sayın Nedim Katgı bu dönem sağlık nedenleriyle bizlerle olamayacak,  yüreğimiz ve şifa dileklerimiz Nedim Öğretmenimizin bir an evvel eski sağlığına kavuşması için, kendilerine şifalar diliyoruz. Yaz dönemi  etkinliklerimize katılan değerli Çocuk Ozanı Sayın Onur Erol her Cumartesi günleri müzik derslerimize İstanbul'dan canlı bağlantı ile  katılacaktır. Kendilerine Atatürk Okulu Ailemize hoş geldiniz diyor, başarılar diliyorum.


Sizlerden gelen istekler doğrultusunda ders saatlerimizi her Cumartesi günü New York saatine göre 10 am ile 1pm arasında yapmayı planlıyoruz. Bu arada saat farkı olan eyaletlerden katılacak öğrencilerimiz için sıkıntı olduğu takdirde ve gelen taleplere göre ders saatleri ile ilgili yeniden bir planlama yapılabileceğini ve ders akışı içinde öğrencilerimize küçük dinlenme ve ihtiyaç izinlerinin sınıf öğretmenleri tarafından verileceğini bilgilerinize arz ederim.


3 Ekim 2020 Cumartesi günü Program akışı-

Açılış Töreni 11am-12pm 

Müzik Dersi- 12pm - 1pm- Müzik Öğretmeni Sayın Onur Erol

Sınıf Çalışmaları- 1pm- 2pm

Genel Veli Bilgilendirme ve Tanışma Toplantısı- 2:15 pm - 3:00 pm 


Meeting ID: 921 2335 8108

Passcode: Ataturk Join with Link: https://zoom.us/j/92123358108?pwd=ODRuRGZHVExGZWVQSHFlYlFIVjlSdz09

36 görüntüleme0 yorum
50 Yil- Ataturk Okulu LOGO.png

Amerika Türk Kadınlar Birliği Atatürk Okulu New York

Public School 6 45 E 81st Street New York, NY 10028

Not: Okulumuz pandemi sürecinde sanal ortamında devam etmektedir.

  • Facebook Page
  • Instagram