Ara

Haftalık Duyurularımız - 12/3

En son güncellendiği tarih: 13 Ara 2020

Değerli Atatürk Okulu Ailemiz,

Günaydınlar,

Dilerim sağlık ve huzur dolu sıkıntısız bir hafta geçiriyorsunuzdur.  

Bugün  3 Aralık 2020, Dünya Engelliler Farkındalık Günü , yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün engelli kardeşlerimizin sadece bir gün değil hergün yanında olduğumuzu, farklılıklarımızla,  hoşgörü, sevgi ve saygıyla daha güçlü bir şekilde  yaşamı daha da güzel hale getirip, tüm engelleri birbirimize  sevgiyle yaklaşarak, "eğitim her engeli aşar”düşüncesiyle hareket ederek, el ele yürek yüreğe beraberce aşabileceğimize yürekten inanıyor, hepinize sağlıklı günler diliyorum. Geçen hafta 28 Kasım 2020 Cumartesi günü, , Başöğretmenimiz Gazi  Mustafa Kemal Atatürk ve  onun aydınlığında yürüyen ve yeni neslimizi yetiştiren Değerli Öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü”nü ekranlardan coşkuyla tek yürek olarak kutladık. Programı dikkatle izleyen, şiirlerini, şarkılarını  büyük bir istek ve sevgiyle okuyan kocaman  yürekli tüm öğrencilerimizi ve tüm değerli öğretmenlerimizi de gönülden tebrik eder; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

Hayatın pek çok alanında olduğu gibi eğitim sisteminde de yepyeni bir dönemi yaşıyoruz. Değişimleri kazanımlara dönüştürmek özellikle de yetişen nesil açısından oldukça önemli. Atatürk Okulu olarak farklı bir süreçten geçtiğimiz bu eğitim döneminde çocuklarımızın farklı ama yaşamlarına değer katacak yeniliklerle tanışması, derslere zevkle heyecanla ve istekle  katılmaları  için sürekli araştırıyoruz. Bu hafta, 5 Aralık Cumartesi günü, Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı  Sayın Fatma Mert Türkiye'den canlı olarak derse katılarak 5 ile 6 yaş öğrencilerimiz ile saat 12:15 ile 13:00 pm arasında  interaktif bir atölye çalışması yapacaktır. Yaz dönemi etkinliklerimize de katılan Sayın Fatma Mert öğretmenimize teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar ve  başarılar dilerim.

Zoom Toplanti  bilgileri

Atatürk Okulu is inviting you to a scheduled Zoom meeting. Topic: Atatürk Okulu: 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı - Ana Salon ve Tüm Sınıflarımız Time: December 5  2020 11:00 AM Eastern Time (US and Canada) -(NY'ta 1 Kasım 2020  itibariyle Kis saati uygulamasi başlamıştır) Join Zoom Meeting https://zoom.us/j/91988944132?pwd=ZXBINUdvU0NiajU0b1JuRkpWck96UT09 Meeting ID: 919 8894 4132 Passcode: Ataturk Küresel olarak zor günler geçirdiğimiz bu günleri, pozitif enerjimizle sabır, dayanışma, karşılıklı sevgi,saygı, birlik ve beraberlik içinde kurallara uyarak, tedbiri elden bırakmadan , çocuklarımıza fazla yansıtmadan en sağlıklı şekilde geçireceğimize yürekten inanıyorum. Atatürk Okulu'muza gösterdiğiniz yakın ilgi, güven ve okulumuzu tercih ettiğiniz  için teşekkür eder; soru, öneri, düşünce ve yorumlarınızı 7/24 benimle paylaşabilirsiniz. Lütfen bizleri aramaktan  çekinmeyiniz. Ayrıca Atatürk Okulu'muzla  ilgili tüm bilgileri  www.ataturkschool.com  websitemizden de  takip edebilirsiniz.  Cumartesi günü  ekranlardan görüşmek üzere, En derin saygı, pek çok sevgi ve selamlarımla Tülay  Taşkent Atatürk Okulu Müdiresi 917-353-8954

18 görüntüleme0 yorum
50 Yil- Ataturk Okulu LOGO.png

Amerika Türk Kadınlar Birliği Atatürk Okulu New York

Public School 6 45 E 81st Street New York, NY 10028

Not: Okulumuz pandemi sürecinde sanal ortamında devam etmektedir.

  • Facebook Page
  • Instagram