Ara

9 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Törenimiz


Değerli Atatürk Okulu Ailemiz,Umarım hepiniz çok keyifli, mutluluk ve coşku  dolu bir Cumhuriyet Bayramı ve  haftası geçiriyorsunuzdur. 26 Ekim günü büyük bir mutluluk  ve gururla ATKB Atatürk Okulu'muzda kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami törenimizde öğrencilerimizin çok kısa sürede hazırlanıp sergiledikleri şiir ve performansları ve programın sunumunu gerçekleştiren Atatürk Okulu mezunumuz Sevgili Hüsna Sevim'i  büyük bir   beğeni ve takdirle izledim. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere programın hazırlanmasında  emegi geçen   ATKB Başkan ve  yönetim kurulumuza, tüm konuşmacılara  ve değerli Atatürk Okulu ailemize sonsuz teşekkür ve şükranlarımı iletiyor ve az zamanda büyük başarılara imza atan tüm öğrencilerimizi sevgi ve takdirle kucaklıyorum.  Tekrar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız sonsuza dek kutlu olsun. Daha nice nice 96.yıllara.. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷Bu arada bildiğiniz üzere   2 Kasım Cumartesi günü saat 10:45 ile 11:15 am arasında  siz değerli velilerimizle tanışıp, Atatürk Okulu'muzda  2019-2020 Öğretim Yılında izlemeyi hedeflediğimiz çalışmalar hakkında sizleri bilgilendirmek, amacı ile  genel okul  toplantımızın yapılacağını ve   hepinizin katılmanızı önemle rica ederim.  Ayrıca  9 Kasım 2019 Cumartesi günü  saat  3:00 pm de Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81.  yıldönümünde O'nu saygıyla, rahmetle ve minnetle anmak icin hazırladığımız Atatürk'ü Ama programımıza tüm Atatürk Okulu ailemiz davetlidir. Katılımınız bizleri onurlandıracak ve mutlu edecektir.9 Kasım günü  öğrencilerimizin okul kiyafetleri ile okula gelmeleri gerektiğini de saygı ile bilgilerinize arzederim. Cumartesi günü görüşmek dileğiyleAyrıca Cadılar Bayramınız da kutlu olsun.En derin saygı ve pek çok sevgilerimleTulay TaşkentAtatürk Okulu Müdiresi

Dear Ataturk School Family,

I hope everyone had a wonderful Turkish Independence Day and week.

I would like to take this opportunity to thank all the students, teachers and Turkish Women's League of America Board members  for their great efforts to make Turkish Republic Day Celebration possible in such a short time. All of the students performances were amazing and they shined bright like stars. I am also extremely proud of our school graduate, Hüsna Sevim who did a great job as the MC of the show. Thank you all.

As you may know, we will have our first welcoming meeting for the parents on November 2nd, 2019 from 10:45 AM – 11:15 AM where we will get acquainted and I will be able to answer any questions you may have.

Also please be informed that on Saturday November 9th , we will be commemorating our "Founding Father "Mustafa Kemal Ataturk. We will hold a 81st year observance memorial for our great Father, Mustafa Kemal Ataturk at the Ataturk School. The ceremony is scheduled to take place at 3 PM; in the school auditorium.  We honor with unduly respect and gratitude;  and his place in our hearts will never be replaced. I would appreciate if you can make an effort to join these events.

As a reminder, the student dress code for these special events & assemblies will be our school uniform. 


For the boys- (dark color (navy, gray) dress pants with white shirt

For the girls- dark color skirt or pants and white blouse.  We hope to see you all on Saturday, November 2nd.Happy Halloween 

Thank you.

Best regards,

Tulay Taskent


35 görüntüleme0 yorum
50 Yil- Ataturk Okulu LOGO.png

Amerika Türk Kadınlar Birliği Atatürk Okulu New York

Public School 6 45 E 81st Street New York, NY 10028

Not: Okulumuz pandemi sürecinde sanal ortamında devam etmektedir.

  • Facebook Page
  • Instagram