Ara

24 Kasım Öğretmenler Günü ve Atatürk Okulu Haftalık Duyurularımız

Değerli Atatürk Okulu Ailemiz, Günaydınlar,

Bugün günlerden 24 Kasım 2020, Türk öğretmeninin onur günü! Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun aydınlığında yürüyen ve yeni neslimizi yetiştiren değerli öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

28 Kasım Cumartesi günü "Öğretmenler Günü" çevrimiçi kutlama törenimiz saat 1:30 pm -2:15 pm arasında yapılacaktır. Atatürk Okulu ailemiz ve tüm değerli öğretmenlerimiz bu çok özel ve çok anlamlı törene davetli olup ilişikte hazırladığım davetiyeyi bilgilerinize sunuyorum.


Bu arada Müzik Öğretmenimiz Sayın Onur Erol 4 ve 5. Sınıf öğrencilerimizle ilişikte MP3  müzik dosya ve sözlerini gönderdiğim “Teşekkürler Öğretmenim" ve diğer sınıflarla da "Öğretmenim" şarkıları uzerinde çalıştılar. Öğrencilerimizin bu şarkı ve hareketlerini tekrarlamaları   konusunda yardımlarınızı rica ediyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günü törenine, öğrencilerimiz hazırda okul kıyafetleri varsa okul kıyafetiyle, yoksa, siyah veya beyaz renk (tişört, bluz, gömlek) veya Atatürk tişörtleriyle katılabilirler.

Atatürk Okulu Kıyafeti Kız Öğrenciler:Lacivert, gri veya siyah etek veya pantolon, beyaz bluz Erkek Öğrenciler: Lacivert, gri, veya siyah pantolon,beyaz gömlek ve koyu renk  kravat Törenimiz saat 1:30 pm‘de başlayacak olup öğrencilerimiz sanal sınıflarından genel toplantı salonuna atanmaları otomatik olarak yapılacaktır. 
Zoom: Toplantı Bilgileri 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı - Ana Salon ve Tüm Sınıflarımız Time: November 28  2020 11:00 AM Eastern Time (US and Canada) Join Zoom Meeting https://zoom.us/j/91988944132?pwd=ZXBINUdvU0NiajU0b1JuRkpWck96UT09 Meeting ID: 919 8894 4132 Passcode: Ataturk

Atatürk Okulu'muza gösterdiğiniz yakın ilgi, güven için ve bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür eder; soru, öneri, düşünce ve yorumlarınızı 7/24 benimle paylaşabilirsiniz.


Ayrıca şimdiden Şükran Gününüzü de kutluyor, bol bereketli ve sağlıklı günler diliyorum.


Cumartesi günü ekranlardan görüşmek üzere, En derin saygı ve pek çok sevgi ve selamlarımla

Tülay Taşkent Atatürk Okulu Müdiresi 917-353-8954

50 Yil- Ataturk Okulu LOGO.png

Amerika Türk Kadınlar Birliği Atatürk Okulu New York

Public School 6 45 E 81st Street New York, NY 10028

Not: Okulumuz pandemi sürecinde sanal ortamında devam etmektedir.

  • Facebook Page
  • Instagram