Ara

Önemli Duyurular - 2/12/20

Değerli Atatürk Okulu Ailemiz, Hepinize sağlık ve huzur dolu güzel bir hafta diliyorum. Öncelikle 8 Şubat Cumartesi günü, Atatürk Okulu'muz yararına büyük zahmetlerle hazırlanan II. Kermeste emeği geçen, eğitime gönül ve değer veren herkese ve tüm hazırlıklarla  yakınen ilgilenip organize eden   ATKB Yönetim kurulumuza,büyük özenle hazırlanan  lezzetli yemek ve tatlıları yapan siz değerli velilerimize,   getiren , satışa sunan, alışveriş  yapan cömert ellere, güzel yüreklere, sevgili öğrencilerimize, onları yetiştiren değerli  öğretmenlerimize ve Atatürk Okulu dostlarımıza sonsuz teşekkür ve şükranlarımı iletiyorum, hepinizin ellerinize,emeklerinize,yüreğinize sağlık, Atatürk Okulu eğitimine katkılarınız için hepinize minnettarım.


Aşağıda önümüzdeki günlerde yapılacak bazı önemli aktivitelerle ilgili sizleri  bilgilendirmek istedim.

1)15 Şubat - Öğrencilerimize heyecanla bekledikleri ilk yarı karneleri dağıtılacak 2) Işık Binyılı (Light Millenium)UN-DGC-CSO -  Organizyonu tarafindan 19 Şubat 2020 Çarşamba günü saat 1:30 ile 3:30 arasinda düzenlenen Dünya Ana Dili konulu panele Atatürk Okulu'muz adına Ana Sınıfı öğretmenimiz Sayın Necmiye Kaçaroğlu ve Atatürk Okulu mezunumuz Sevgili Çağla Çetin ve Sevgili Oğuzhan Ulutaş'ın konuşmacı olarak katılacağını gururla sizlerle paylaşmak istedim. Programa tüm Atatürk Okulu ailemiz davetli olup ,etkinliğe  destek ve katılımınız bizleri onurlanırıp mutlu edecektir. Ayrıca programın akışı içinde arzu eden Atatürk Okulu öğrencilerimize  kısa şiir veya atasözleri ile programda yer verilmek istenmektedir. İlgilenen ve etkinliğe  katılmak isteyen ailelerin en geç Cumartesi gününe kadar benimle iletişime geçmesini  önemle rica ederim. İlişikte  programla ilgili duyuruyu ve öğrencilerimiz için derlenip tavsiye edilen Türk Atasözlerinı bilgilerinize sunuyorum. 3) Ayrıca 19 Şubattaki etkinliğe katılan  tüm öğrencilerimiz ve aileleri 21 Subat 2020 Cuma günü Birleşmiş Milletler Ana Binasında yapılacak Çocuk Günü  aktivitelerine de Light Millenium tarafindan davetli olup giriş ücretsizdir.Okulların tatil olacağı  hafta,öğrencilerimiz için BM Binasında yapılacak bu etkinliğin onlar için çok  güzel bir deneyim ve günlüklerine  yazabilecekleri  harika bir anı olabileceğini  düşünüyorum.

4)22 Şubat- 1 Haftalık  ara dinlenme tatili- (PS 6 Eğitime kapalı olacak) ATATÜRK OKULU 1 HAFTA TATİL 14 Şubat Sevgililer Gününe az bir süre kala "gönlü sevgi dolu olan ve her varlığı ayırt etmeksizin seven insan her gün biraz daha olgunlaşır, aydınlanır, bilge olma yolunda emin adımlarla ilerler. Her yıl bir yaş alır ama asla ihtiyarlamaz. Gönlü, aklı, bilinci her daim tazedir " düşüncesiyle içimizdeki sevginin hiç tükenmemesi ve birbirimize olan, saygı sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğimizin daha da artarak güçlenmesi dileğiyle hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Saygı ve pek çok sevgilerimle, Tülay13 görüntüleme
  • Facebook Page
  • Instagram

Public School 6 45 E 81st Street New York, NY 10028

Not: Okulumuz pandemi sürecinde sanal ortamında devam etmektedir.