Ara

Önemli Duyuru: 21 Mart- 18 NisanDeğerli  Atatürk  Okulu Ailemiz, Merhabalar,

Bildiğiniz üzere küresel bir tehdıt konumuna gelen Corona Virüs (Covıd-19)salgının hizla artış  gösterdiği bu günlerde,  akşam saatlerinde yapılan açıklama ile  NYC okullari 20 Nisan tarihine kadar kapatıldı.İçinde bulunduğumuz ve hepimizin sağlığını ilgilendiren bu özel durum nedeniyle ATKB Ataturk Okulu olarak sizleri bazı konularda bilgilendirmek ve aydınlatmak istedim.Öğrencilerimizin 5 haftalık (21 Mart- 18 Nisan arası) tatil süresini kitap okuyarak, öğretmenlerimizin simdiye kadar isledigi konuları tekrarlayarak ,dinlenerek, kendilerine zaman ayırarak, hobileriyle ilgilenerek ve olabildiğince sizlerle birlikte geçirmelerini rica ediyorum. Ayrıca  Atatürk Okulu Sınıf Öğretmenlerimizin  hazırlayacağı ödevler ve kaynaklar da öğrencilerimize her hafta ulaştırılacaktır. Bu konuda sizleri tüm sınıf öğretmenlerimiz ayrıca detaylı olarak bilgilendirecek ve yakın iletişim içinde bulunacaklardır.  Bizler yüz yüze eğitime başladığımız  zaman ders programlarını yeniden yapılandırarak hiçbir kazanım eksiği olmadan, gerekli telafi uygulamalarını gerçekleştirerek eğitim-öğretim yılını tamamlamayi planlıyoruz.. Bu süre içerisinde öğrencilerimizin bugüne kadar öğrenmiş oldukları konuları tekrarlamalarını ve eksiklerini gidererek öğrendiklerini pekiştirmelerini hedeflemekteyiz. Değerli velimiz, içinde bulunduğumuz bu olağanüstü durumda en önemli konu  çocuklarımızın, ve hepimizin  sağlığı. Bu süreci olabildiğince sakin, huzurlu ve bilinçli yaklaşarak atlatmamız en büyük temennimizdir. Eğitim-öğretim ile ilgili olan tüm durumların (sınavlar, konular) sizinle kesintisiz iletişim ve iş birliği içinde öğrencilerimizin lehine olacak şekilde yeniden planlanarak ele alınacağından emin olabilirsiniz. Bu süreci biz öğretmenler ve sizler olabildiğince kalabalıklardan uzak, yaşanan durumun gereklerini yerine getirerek daha soğukkanlı ve sakin ve fazla paniğe kapılmadan ,çocuklarımızda kaygı yaratmayacak sekilde atlatmaya çalışmamızın çok önemli olduğunu hatırlatmak isterim. Bildiginiz üzere bizler büyük bir aileyiz, sorularınızı, sorunlarınızı ve düşüncelerinizi  her zaman benimle ve eğitim kurulumuzla  paylaşabilirsiniz, her zaman sizleri dinlemeye ve elimizden geldiğince her konuda  yardımcı olmaya hazırız.


Bu arada olası  çocuklarımızdan gelebilecek aşağıdaki sorular için verilebilecek cevapları sizlerle aşağıda paylaşmaya çalıştım. Virüs ne demek? Virüs, gözlerimizle göremediğimiz küçük şeylerdir. Mikroplar gibi hasta olmamıza neden olurlar. Virüs bize de bulaşacak mı? Virüsün bulaşmaması için gerekli olan önlemleri aldığımız sürece sorun yok. Bu önlemler; elimizi yıkamak, elimizi ağzımıza almamak,  düzenli su içmek, dengeli beslenmek, öksürünce ve hapşırınca ağzımızı kapatmak, çok kalabalık yerlere bir süre gitmemek. Neden maske takan insanlar var? Maske, bir insandan diğer insana virüs bulaşmasını önlemek için yardımcı olur. Bazı insanlar bu virüsten korunmak için maske takma ihtiyacı duyabilirler.

Neden okula gitmiyorum? Bu virüslerin yayılmasını engellemek için toplu olan yerlere bir süre gitmemeye özen göstermeliyiz. Okullar da kalabalık olan yerler olduğu için bir süre kapalı olacak. Biz de bu süreçte evde biraz daha fazla zaman geçireceğiz. Aynı şekilde bu süre içinde alışveriş merkezlerine de gitmeyeceğiz. Tüm bunlar yalnızca önlem amaçlı yaptığımız şeyler. Tüm bu soruları yanıtlarken, doğal ve rahat bir tutum sergilememizin en az vereceğimiz cevaplar kadar çok çok önemli olacağını düşünüyorum.


Ayrıca büyük bir heyecanla 25 Nisan Cumartesı günü  kutlamaya hazırlandığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayrami ve 9uncu Uluslararası Çocuk Şenliğinin  bu olağanüstü durum dolayisi ile   ileri bir tarihe alınacağını ve konuyla ilgili detayli bilgileri en kisa zamanda sizinle paylaşacağımızı bilgilerinize arz ederim.


Son olarak da tüm öğrencilerimize yaklaşan 18 Mart Çanakkale Savaşı ve Şehitlerimizi Anma Günü dolayısıyla görselleri araştırarak  konuyla ilgili 5 ve 6 yaş grup öğrencilerimizin resim çizmelerini, diger sınıflardaki öğrencilerimizinde  öğrendiklerini  kendi cümleleri ile rapor şeklinde hazırlamaları ve sinif ogretmenleri ile paylasmalari  konusunda tesvik ve yardımlarınızı rica ediyorum, ayrıca bu süreç içinde firsat buldukca günlük tutmalarini hatırlatmanızı da önemle rica ederim.


Hep birlikte el ele bu zor süreci birlikte atlatacağımıza  gönülden inaniyorum, En kisa zamanda bütün dünyada daha sağlıklı huzur ve mutluluk dolu güzel günlere kavuşmak ümidiyle,  hepimize kolaylıklar ve esenlikler diliyorum.


İletişimde olmak üzere,

Sonsuz sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.


Tülay Taşkent

(917)353-8954

17 görüntüleme
  • Facebook Page
  • Instagram

Public School 6 45 E 81st Street New York, NY 10028

Not: Okulumuz pandemi sürecinde sanal ortamında devam etmektedir.